Mund të jenë disa në fakt si; koha, ndryshimi i klimës, një problem të cilin e kemi në mendje gjatë gjithë kohës, një zënkë a një pakujdesi, por ka edhe… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Hulumtuesit në Britani kanë zbuluar që një përbërës i shegës mund të ndihmojë në ngadalësimin e përparimit të sëmundjes së Alzheimerit dhe Parkinsonit. Përbërësi i quajtur ‘punicalagin’, që njëherësh është… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Një burrë që konsumon më shumë se 10 porcione domate në javë redukton riskun rreth 20% të kancerit të prostatës sipas një studimi të Universitetit të Bristolit. Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Shkencëtarë neurologë amerikanë jo vetëm që kanë identifikuar pjesët e trurit që lidhin kujtimet me emocionet, por pretendojnë se janë në gjendje edhe t’i manipulojnë këto pjesë duke “zhdukur” kujtimet… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Sipas një studimi të kryer me më shumë se 1.200 fëmijë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga mosha dy vjeçare deri në klasën e gjashtë fillore, është zbuluar se… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Një studim kanadez, ka treguar se ekspozimi në ambient të zhurmshëm nuk i bën keq vetëm veshëve, por edhe rrit rrezikun për t’u prekur nga sëmundje kardiovaskulare, si infarkti. Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Nuk keni nevojë për të mbajtur dietë, mjafton të ndiqni këto sugjerime... Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Një studim kanadez ka hulumtuar ndikimin e marrjes së shtesave të hekurit me ushqim, te fëmijët me deficit (nivel të ulët) të hekurit në organizëm. Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(0 vota)
Vaji i arrës së kokosit është jashtëzakonisht dobiprurës dhe konsumimi i tij është një nga metodat më të efektshme për të rënë në peshë, jo më pak se 4-5 kg… Vazhdo...
Vlersoje këtë lajm
(1 Votë)
Faqja 1 di 8

Portali INFOKOSOVA.NET

IK© Të gjitha të drejtat janë të rezervuara 2008-2013 Portali INFOKOSOVA. Portali “INFOKOSOVA” është biznes privat i certifikuar nga Minisitria e Tregëtis dhe Industrisë së Kosovës. Kontakti: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.  Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit INFOKOSOVA.

Marketing

Për ne